Додаток, який стежить за працівниками під час роботи з дому, набирає популярності у світі
31 березня 2020
31.03.2020

За останні кілька тижнів в десятки зросла популярність програми Sneek, яка дозволяє роботодавцеві контролювати, як його співробітники працюють з дому. Про це пише видання Business Insider.

Суть програми проста: вона через веб-камеру ноутбука чи комп’ютера регулярно (раз в 1-5 хвилин) робить фото користувача і відображає їх на віртуальній дошці. При цьому працедавець може в будь-який момент подзвонити підопічному і він автоматично змушений буде прийняти дзвінок. В програмі є можливість робити фото вручну або ж приймати дзвінок за бажанням, але тільки з дозволу керівника.

"Sneek ніколи не розроблявся для того, щоб шпигувати за будь-ким. Ми знаємо, що багато людей вважатимуть таку програму вторгненням у приватне життя. Ми вже бачимо такі відгуки і це рішення точно не для них. Але також є багато команд, які є хорошими друзями і хочуть залишатися на зв’язку, коли працюють разом", - пояснив логіку роботи додатку його співзасновник Дел Каррі.

Минулого тижня про додаток написало видання The Information і після цього як зросла кількість користувачів, так і кількість критики. Проти додатку виступив навіть співзасновник фірми-розробника Девід Хайнмайер Ханссон, який в своєму Twitter написав, що від цього додатку у нього мурашки по шкірі.

За словами Каррі, Sneek розробляли для офісної культури. Він з командою працював вдома більше 10 років, і одна із основних речей, яка виникає в людей, які працюють в таких умовах - це почуття ізоляції.

Раніше Міністерство цифрової трансформації заявило про плани запустити мобільний додаток, щоб відстежувати дотримання умов карантину чи самоізоляції.