«Дія» може працювати зі збоями через тестування «єПідтримка»
14 грудня 2021
14.12.2021

13 грудня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров попередив, що в українських користувачів можуть виникнути проблеми з державним порталом «Дія» упродовж тижня через тестування послуги в межах проєкту «єПідтримка» — отримання тисячі гривень за вакцинацію.

Про це йдеться у Telegram-каналі міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

«Ми тестуємо наймасштабнішу онлайн-послугу за всю історію України — можливість отримати 1000 грн у межах проєкту "єПідтримка", — написав урядовець. — Старт проєкту з 19 грудня, але ми вже з сьогоднішнього дня поступово входимо до бета-режиму, щоб усе налагодити. Буває нестабільність роботи, прошу заздалегідь вибачення. І цей тиждень буде непростим».

За словами Михайла Федорова, наразі портал «Дія» працює стабільно.

Як повідомляє MediaSapiens, удень 13 грудня українці почали масово скаржитися в соцмережах на збої в роботі додатку «Дія», зокрема, було неможливо згенерувати COVID-сертифікати — це займало понад шість годин. Заступник міністра цифрової трансформації Мстислав Банік розповів Суспільному, що у перший день пілотного проєкту «єПідтримка» в електронній системі охорони здоров'я (ЕСОЗ), до якої лікарі вносять дані про вакцинацію, проводилися технічні роботи, а систему «Дії» перевантажили банки.

«Склалося кілька обставин водночас, в тому числі через планові технічні роботи з боку електронного реєстру охорони здоров’я. Також збільшення потужності — підключення банків, усіх систем до "Дії", відбулося перевантаження системи», — уточнив він.

Як повідомлялося раніше, 30 листопада Міністерство цифрової трансформації та компанія Apple підписали Меморандум про співпрацю, який зокрема передбачає спільне проведення запланованого перепису населення 2022-2023.