Діджитал-захист від Талібану: Google заблокував низку електронних адрес афганських урядовців
7 вересня 2021
7.09.2021

3 вересня компанія Google підтвердила тимчасове блокування низки електронних адрес афганських урядовців для захисту даних від руху «Талібан».

Про це повідомляють Reuters.

Представники Google зазначили, що стежать за ситуацією в Афганістані та «вживають тимчасових заходів для захисту релевантних облікових записів».

За джерелами Reuters, зокрема за словами колишнього урядовця, Талібан намагається отримати доступ до електронних скриньок влади Афганістану.

Облікові записи Google як офіційні електронні пошти використовували близько двадцяти представництв, включно з міністерствами фінансів, індустрії, вищої освіти та промисловості, а також офісом президента та деякими локальними державними установами.

Завдяки доступу до цих електронних адрес можна знайти інформацію про колишню адміністрацію, міністрів, іноземних партнерів тощо.

«Це [доступ] може видати величезну кількість інформації, — зауважив Чад Андерсон, дослідник компанії з інтернет-розвідки DomainTools, який допоміг виданню визначити, у яких міністерствах працювали користувачі електронної пошти Google. — [З огляду на доступні справи проти представників влади] Великою проблемою є навіть згадка працівника у таблиці Google Sheets».

Компанія Microsoft, чиїми послугами теж користувались урядовці, відмовилась від коментарів.

Як повідомлялося раніше, компанія Facebook для убезпечення користувачів з Афганістану відключила функцію перегляду списків друзів у соцмережі для жителів Афганістану та додала можливість в один клік заблокувати свою сторінку.

До цього Facebook заявила, що блокуватиме на своїх платформах весь контент радикального руху «Талібан» та меседжі на його підтримку, оскільки вважає цю групу терористичною організацією.