Фейки та кіберзагрози є ключовими викликами для нацбезпеки України – Баканов
18 грудня 2019
18.12.2019

Голова Служби безпеки України Іван Баканов назвав фейки, дезінформацію та кіберзагрози ключовими викликами для національної безпеки.

"Якщо не говорити про агресію на сході країни, то інформаційні загрози на сьогодні на першому місці. Фейки заполонили інформпростір у всьому світі. Зрозуміти де правда, а де неправда дуже важко", – зазначив Баканов у інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

За словами Баканова, пріоритетом є захист інформаційних баз даних, в тому числі тих, які будуть в основі програми "Держава в смартфоні". Як пояснив голова СБУ, мова йде не лише про девайси, а й про комунікації, які мають бути захищені.

“Спільно з РНБО, Кабінетом Міністрів, кіберпідрозділами інших правоохоронних органів ми нині працюємо над цим питанням”, – додав Баканов.

У інтерв’ю агентству Баканов також повідомив, що у служби є бачення, хто може бути “Джокером”, але “рекламувати людей, які за цим стоять, не має сенсу”. На питання про те, чи може цей процес бути інспірованим ззовні, голова СБУ підтвердив, що відомство бачить ці зв’язки.

"Джокер" - це наше відображення у дзеркалі. І тут, на мій погляд, ми більше маємо приділяти увагу політичній культурі в Україні загалом, адже сьогодні їжу "Джокеру" дають саме політики. Ми всі маємо змінитися для того, щоб він просто залишився без роботи”, – вважає голова СБУ.

Нагадаємо, на початку грудня Служба безпеки України заблокувала в Києві діяльність групи зловмисників, які, ймовірно, займалися масовою реєстрацією та просуванням фейкових акаунтів в мережі.