Держспецзв’язок розслідує збій у роботі сайтів Президента та СБУ
30 липня 2020
30.07.2020

Керівництво Держспецзв’язку розпочало службове розслідування через збій роботи окремих сайтів органів державної влади, за технічне функціонування яких відповідає Служба. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Ймовірно йдеться про проблеми з доступом до сайтів Президента України та Служби безпеки України цього тижня. Офіційний сайт глави держави був недоступний кілька годин в понеділок 27 липня. А в середу 29 липня СБУ повідомила про проблеми з оновленням інформації на їхньому ресурсі.

“Під час попередньої перевірки встановлено, що причиною тривалого відновлення роботи зазначених інформаційних платформ стало неякісне забезпечення резервним електроживленням деяких сервісів Держспецзв’язку", — сказано в повідомленні.

Роботу сайтів вдалося відновити не одразу через те, що генератор 2005 року випуску, який мав бути альтернативним джерелом живлення, тривалий час не перевіряли та не оновлювали. Крім того, в Держспецзв'язку з’ясували, що вони не забезпечені достатньою кількістю джерел безперебійного живлення.

Зараз Служба усуває проблеми, що виникли та обіцяє про результати розслідування повідомити громадськість та правоохоронні органи.

Нагадаємо, хакери зламали і виклали в мережу реальні ІР-адреси майже 3 мільйонів сайтів, які користуються сервісом Cloudflare для захисту від DDoS та ряду інших кібератак. Серед них веб-ресурси, що належать об’єктам критичної інфраструктури. Згодом СБУ повідомила, що витік даних із Cloudflare не несе загрози держресурсам України.