Держспецзв’язок чекає аудит та реформа – міністр Федоров
16 жовтня 2019
16.10.2019

Міністерство цифрової трансформації розпочинає аудит Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (ДССЗЗІ). Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

На Держспецзв’язок чекає також реформування. За словами міністра, у ДССЗЗІ працює до 7,5 тисяч співробітників, є 24 територіальні органи, а бюджет органу – близько 4 мільярдів гривень. Федоров також наголосив, що наразі на Держспецзв’язок покладено 92 функції.

“Наше міністерство буде формувати політику розвитку відповідних сфер, і ми вже сьогодні беремо на контроль весь шлях трансформації. Прихід Держспецзв’язку в будь-який орган влади закінчується приписом зупинити роботу систем. Всі вимоги побудовано на нормативці 90-х і тому отримати КСЗІ (комплексна система захисту інформації) на такі сучасні проєкти, як Прозорро, Трембіта, ehealth, mobileid займає до 2-х років, тому що часто врахувати архаїчні вимоги неможливо”, – написав Федоров.

Він також додав, що проєкти стикалися зі штучним завищенням вимог, а недавні кібератаки показали, що практика створення КСЗІ не має нічого спільного з кібербезпекою.

У суботу, 12 жовтня, уряд звільнив голову Держспецзв’язку Леоніда Євдоченка. Нового голову має призначити уряд за поданням прем’єр-міністра.

Раніше, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров отримав чотирьох заступників. Таке рішення у середу, 9 жовтня, було ухвалено на засіданні уряду. Більше про команду міністра Федорова читайте на нашому сайті.