Держдепартамент США закликає Facebook, Twitter і Instagram блокувати сторінки влади Ірану
25 листопада 2019
25.11.2019

Брайан Хук, спецпредставник державного департаменту США, закликає Facebook, Twitter і Instagram блокувати сторінки у соцмережах представників влади Ірану.

Хук закликав призупинити доступ керівництва іранського режиму до соцмереж, оскільки воно “безсоромно використовувало соціальні медіа для викривлення пропаганди, закриваючи Інтернет для простих іранців”.

Держдепартамент закликає блокувати сторінки президента країни Хасана Рухані, міністра закордонних справ Мохаммада Джавада Заріфа і верховного лідера Ірану Алі Хаменеї, поки вони не відновлять доступ до інтернету для користувачів Ірану.

“Режим відключив інтернет, оскільки намагається приховати усі смерті і ту трагедію, на яку режим прирік тисячі протестувальників по всій країні”, – наголосив спецпредставник Держдепу.

Раніше майже 80 мільйонів жителів Ірану п’ять днів поспіль не мали доступу до інтернету після протестів проти різкого зростання цін на паливо в країні. За даними інтернет-моніторингу технічної фірми Oracle, це було «найбільше відключення інтернету, яке коли-небудь спостерігалося в Ірані».

22 листопада Іран частково відновив доступ до інтернету. Відновлення інтернет-з'єднання в Ірані охопило 10% території країни. Цього дня США також повідомили про запровадження санкцій проти іранського міністра зв’язку за інтернет-цензуру: будь-яку власність Мохаммада Джавада Азарі-Джахромі під юрисдикцією США буде заблоковано.