«Державна зрада»: білоруського військового засудили до 18 років колонії за надане фото Telegram-каналу «Nexta»
17 травня 2021
17.05.2021

14 травня Верховний суд Білорусі засудив капітана збройних сил Дениса Урада до 18 років колонії за надання фотографії секретного листа Telegram-каналу «Nexta». Військового визнали винним у «державній зраді».

Про це повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.

Дениса Урада затримали у квітні 2021 року після того, як 14 квітня він сфотографував секретний лист та передав його Telegram-каналам Nexta і Bypol. У листі містився наказ міністра внутрішніх справ до міністра оборони про «залучення військових Збройних сил у діяльність із підтримання правопорядку».

«З огляду на представлені державним обвинувачувачем докази, високий ступінь суспільної небезпеки скоєного, наслідки у вигляді шкоди національній безпеці Ураду Д.М. на підставі ч. 2 ст. 356 Кримінального кодексу Республіки Білорусь призначено суворе покарання у вигляді позбавлення волі на строк 18 років з позбавленням військового звання «капітан», — прокоментувала Генпрокуратура Білорусі.

Вирок набув чинності й не підлягає оскарженню. Представники правозахисного центру «Весна» вважають дії Дениса Урада правомірними, а самого військового політв’язнем. Оскільки згідно з Міжнародним пактом про громадянські та політичні права «не можна спиратися на законодавство про державну зраду та службову таємницю, коли йдеться про спробу приховати інформацію, яка становить інтерес для громадськості і не загрожує національній безпеці».

«Немає сумнівів, що Урад діяв в інтересах суспільства, а обґрунтування міністром внутрішніх справ мети залучення військовослужбовців до функцій правоохоронців — це маніпуляція нормами закону», — зауважують правозахисники.

Як повідомлялося раніше, 13 травня хакери зламали Telegram-канал білоруського видання «Бінокль» та розмістили на ньому зведення міліції. Також канал перейменували на «Брест Live» та видалили попередні дописи.