DDOS-атака через матеріал про витрати депутата: «Четверта влада» зазнала перебоїв у роботі сайту
4 червня 2021
4.06.2021

4 червня агенція журналістських розслідувань «Четверта влада» повідомила про масштабну DDOS-атаку на сайт агенції. Атаку редакція пов'язує з публікацією матеріалу про витрати рівненського депутата.

Про це повідомляється у дописі «Четверта влада».

«Відбулась потужна і тривала ддос атака, трафік ішов з сотень айпі адрес з усього світу, зловмисники кілька разів змінювали стратегію. Зараз на сервері технічні труднощі. Боротьба з ддос — це суто питання грошей і ресурсів, цього разу на відміну від осені, нападники їх не шкодують (восени сайт теж атакували після публікації розслідування про місцевого політика та бізнесмена Віктора Шакирзяна). Можливий злам сайту я не можу зараз коментувати, у мене мало інформації», – пояснила адміністраторка сайту Наталя Онищенко.

3 червня «Четверта влада» опублікувала текст про витрати на весілля рівненського депутата та посадовця Святослава Стельмащука.

«Після публікації сайт ліг, вночі адміністраторка зуміла його пофіксити, але станом на зараз він знову недоступний», – повідомляється у дописі.

«Четверта влада» зазначає, що наразі перебої в роботі сайту досі тривають, редакція працює над виправленням ситуації. Також редакція наразі вирішує, чи звертатися до поліції.

«Проблема в тому, що заяви в поліцію про перешкоджання журналістській діяльності, окрім тієї, коли нам підпалили редакцію, лише відбирали наш час, але нікого з винуватців не покарали. У нас справді є сумніви, що поліція зможе нас захистити від кібератаки і знайти винних. Тому вважаємо, що доцільніше буде витратити цей час на посилення безпеки і максимальне поширення публікації, яку хтось не хоче бачити», – пояснюють у «Четвертій владі».

Як повідомлялося раніше, до оприлюднених НКРЗІ 426 сайтів для блокування додали вінницький новинний ресурс 20minut.ua. Редакція створила нову веб-сторінку видання 20hvylyn.com та звернулась за юридичною допомогою.