ДБР збирає персональні дані при голосуванні за Раду громадського контролю
2 червня 2020
2.06.2020

Державне бюро розслідувань збирає персональні дані користувачів, які беруть участь у виборах кандидатів до Ради громадського контролю. Для того, щоб почати голосування, потрібно авторизуватися через телефон та email, а після цього ввести паспортні дані та надати згоду на обробку персональних даних. Лише після цього буде можливість обрати від 1 до 5 кандидатів, які беруть участь у конкурсі.

Про те, що ДБР збирає персональні дані користувачів, не вказуючи для чого і скільки їх зберігатиме, повідомила громадська організація “Електронні вибори”.

“Державне бюро розслідувань відмовилось оприлюднити код системи голосування, мотивуючи це метою уникнення можливих втручань сторонніх осіб у процес інтернет-голосування та його блокування. Таким чином, це голосування стало першим з шістнадцяти аналогічних голосувань починаючи з 2015 року, яке проводиться на закритій системі, збирає та обробляє персональні дані, зокрема серію та номер паспорту у невідомий спосіб”, — йдеться в офіційній заяві організації.

ГО “Електронні вибори” за останні 5 років організувала багато рейтингових голосувань з відкритим кодом в державних органах влади. Однак в організації підкреслили, що до голосування в ДБР попри візуальну схожість системи не мають жодного відношення. І такий підхід, коли правоохоронний орган збирає персональні дані користувачів невідомо з якою метою викликає глибоке занепокоєння, кажуть в організації.

Голосування за членів Ради громадського контролю ДБР проводиться 1-2 червня.

Раніше голова ГО “Електронна Демократія” Володимир Фльонц повідомляв про масштабний “злив” даних українців через Telegram-бот.