Дані 500 мільйонів користувачів LinkedIn розмістили на хакерському форумі
9 квітня 2021
9.04.2021

Архів з чотирьох частин з даними майже 500 мільйонів LinkedIn-сторінок, зокрема LinkedIn IDs, повні імена, електронні адреси, номери телефонів, гендерна інформація й посилання на соціальні мережі, продають на хакерському форумі.

Про це повідомляють CyberNews.

Скріншот оголошення про продаж даних користувачів LinkedIn, джерело: CyberNews

«Це був не витік LinkedIn, жодна особиста інформація з актуальних сторінок не була включена у те, що ми були у змозі перевірити», — прокоментували у LinkedIn.

Як зразок на форумі висвітлили дані 2 мільйонів користувачів та продають за суму приблизно у 2 долари кожен. Проте хакер розмістив повідомлення про аукціон бази даних у майже 500 мільйонів користувачів щонайменше за 4-значну суму.

Повідомлення на хакерському форумі, джерело: CyberNews

Приклад даних, розміщених у архіві, джерело: CyberNews

8 квітня розслідування витоку даних розпочав італійський watchdog приватних даних The Italian Data Protection Authority.

Як зазначає Ліга.Tech, соцмережа LinkedIn нараховує понад 675 мільйонів користувачів, тобто майже ¾ інформації про користувачів можуть бути включені в базу даних.

Серед загроз, які можуть становити подібні витоки даних для користувачів, за інформацією CyberNews, є:

  • проведення цільових фішингових атак;
  • спам 500 мільйонів електронних листів та телефонних номерів;
  • примусове введення паролей профілів LinkedIn та електронних адрес.

Як повідомлялося раніше, особиста інформація 533 мільйонів користувачів Facebook опинилась у відкритому доступі. Витік торкнувся користувачів зі 106 країн. Найбільше від «зливу» даних постраждали користувачі зі США (більше 32 млн), Великої Британії (11 млн) і Індії (6 млн). У Facebook спростовують інформацію про витік даних та пояснюють, що йдеться про дані, витік яких уже було відомо раніше у 2019 році.