Цукерберг поділився планами на 2019 рік. Дискутуватиме майбутнє технологій
10 січня 2019
10.01.2019

За останні роки Фейсбук значно змінився, зазначив Марк Цукерберг на своєму профілі у Фейсбуці. І підкреслив, що новими пріоритетами соцмережі вже стали, зокрема, вибори, мова та конфіденційність.

«Минулого року я сфокусував майже весь свій час на питаннях виборів, мови, конфіденційності та добробуту. Зараз Facebook— це не та компанія, якою вона була декілька років тому, адже також фокусується на цих питаннях. Це складні моменти, яким ми приділятимемо увагу й у наступні роки», — пише у Фейсбуці Цукерберг.

У пості керівник Facebook ставить також декілька питань: чи варто людям надавати більше можливості висловитися, або потрібно контролювати ідеї, що можуть стати небезпечними; яку роль відіграє інтернет для підсилення соціуму у світі, де багато незахищених людей.

На 2019 рік Марк Цукерберг планує організувати серію дискусій про майбутнє технологій. Причому спілкування для нього має стати особистим викликом, адже як інженер він звик до того, що його ідеї говорять про себе самі.

«Кожні декілька тижнів я буду говорити з лідерами, експертами та людьми у нашій спільноті з різних сфер. Я випробую різні формати, щоб це було цікаво. Це все буде публікуватися на моєму Facebook, Instagram чи інших медіа», — зазначає Цукерберг.

Минулого року Facebook стикнувся з серйозними викликами, що ставлять під питання довіру до компанії з боку інвесторів та користувачів.

У квітні Марк Цукерберг свідчив на сенатських слуханнях у Сполучених Штатах щодо витоку даних за участю Cambridge Analytica, який зачепив щонайменше 87 мільйонів користувачів Facebook. Допит тривав майже 5 годин за участі 44 сенаторів США.

Марк Цукерберг визнав свою вину та відповідальність. Зазначив, що Facebоok перебуває у “гонці озброєнь” через використання Росією методів маніпулювання виборами і громадською думкою й несе відповідальність за контент, який публікується на платформі. Водночас Марк Цукерберг ухилився від конкретних обіцянок з приводу того, чи буде він підтримувати будь-яке регулювання конгресом США діяльності Facebook та інших американських інтернет-компаній.

29 червня компанія Facebook представила Комітету Сенату США з енергетики і торгівлі доповідь, в якій повідомляла, що за останні роки соціальна мережа зробила виняток для 52 сторонніх компаній та 61 стороннього розробника додатків, надавши їм доступ до даних користувачів.

У жовтні соцмережа зазнала штрафу у півмільйона доларів через витік даних. Соцмережу покарала Велика Британія. Сума штрафу склала 500 тисяч фунтів або близько 644 тисяч доларів. Причина — скандал з компанією Cambridge Analytica та витік даних 50 мільйонів користувачів.

Згодом парламент Британії оприлюднив докази продажу даних користувачів Facebook. За інформацією англійських законодавців, мережа надавала окремим розробникам доступ до даних користувача за грошову винагороду. Парламент Великої Британії опублікував близько 250 сторінок внутрішніх електронних листів Facebook Inc.

У листопаді розголосу набула інформація, що дані 257 тисяч користувачів соцмережі розкрили хакери. Найбільше постраждала Україна. Інформація про користувачів з’явилась у вільному доступі в інтернеті. У 81 тисячі акаунтів стали доступними навіть особисті повідомлення. Хакери, які стояли за витоком, стверджували, що у них є дані 120 мільйонів осіб. Зловмисники використовували шкідливі розширення для браузерів. Журналісти припускали, що витік міг був пов’язаний з Росією.

Наприкінці ж минулого року у Facebook виявили чергову проблему: фото 6,8 мільйонів користувачів стали публічними.