CNN обмежив доступ до своїх Facebook-сторінок для австралійців через новий закон
29 вересня 2021
29.09.2021

Американська телекомпанія CNN обмежила доступ до своєї сторінки в Facebook для користувачів з Австралії після прийняття Верховним судом країни постанови, яка покладає на новинні організації юридичну відповідальність за коментарі користувачів під їхніми дописами в соцмережах.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

CNN стала першою американською медіаорганізацією, яка публічно обмежила доступ Австралії до своїх сторінок в Facebook після рішення суду.

У австралійських користувачів Facebook більше не буде доступу до основних сторінок CNN, сторінку CNN International і сторінки, присвячені шоу CNN.

Як зазначає WSJ з посиланням на джерело, близьке до CNN, медіакомпанія зверталася до Facebook з проханням допомогти новинним організаціям відключити коментарі на всіх своїх сторінках в Австралії. Соціальна мережа відмовилася допомогти CNN.

У результаті CNN прийшла до висновку, що управління коментарями до повідомлень з кожної зі своїх облікових записів займає надто багато часу, і замість цього вирішила обмежити доступ до своїх сторінок в країні, зазначив співрозмовник видання.

«Ми розчаровані тим, що Facebook в черговий раз не зміг забезпечити, щоб його платформа стала місцем для журналістики, яка заслуговує на довіру і продуктивного діалогу між користувачами про поточні події», — повідомила речниця CNN.

У керівництві CNN вважають, що Facebook має нести відповідальність за допомогу видавцям в дотриманні законів, які застосовуються до контенту на його платформі, додало джерело WSJ.

У заяві Facebook йдеться, що компанія підтримує реформу австралійських законів про наклеп і надає CNN функції для управління коментарями.

Як повідомлялося раніше, 8 вересня Вищий Суд Австралії ухвалив рішення, згідно з яким медіа країни стають відповідальні за коментарі користувачів на своїх сторінках у соціальних мережах.

Суд ухвалив рішення через справу колишнього в'язня Ділана Воллера, який відбував покарання у підлітковому віці. У 2016 році, коли Воллеру було 17, вийшов телерепортаж про жорстоке поводження з ним у в’язниці. Резонанс викликали кадри, на яких хлопець прикутий до стільця з мішком на голові.

У 2017 році Воллер вийшов на свободу та подав до суду на компанію Sydney Morning Herald, якій належать медіа Nine Entertainment, News Corp The Australian та Sky News Australia. Позов хлопець аргументував коментарями під репортажами у Facebook. Вони, на його думку, були наклепницькими.

Медіакомпанії намагалися оскаржити рішення протягом чотирьох років, адже коментарі публікували не вони, а читачі, на яких вони не мали прямого впливу. У 2019 році Верховний Суд Нового Південного Уельсу спростував це пояснення. Новинні групи подали апеляцію до Вищого Суду Австралії, який 8 вересня 2021 року залишив у силі попереднє рішення та оштрафував організації.

У постанові йдеться, що створенням відкритої сторінки у Facebook та розміщенням на ній новинного контенту видавці «сприяли, заохочували і тим самим сприяли публікації» коментарів користувачів.