Cloudflare припинив обслуговувати ресурс Kiwi Farms, що займається булінгом людей
6 вересня 2022
6.09.2022

Компанія Cloudflare, що надає послуги захисту сайтів, повідомила про відмову співпраці з ресурсом Kiwi Farms – відомим онлайн-форумом, за допомогою якого організовують цькування людей в онлайні та в реальному світі.

Про це повідомляє The Verge

У поясненні свого рішення Cloudflare назвала Kiwi Farms інструментом безпосередньої загрози для життя людей і тому вирішила припинити надавати свої послуги цьому проекту. Хоча в компанії додали, що усвідомлюють ризики такого рішення і підкреслюють, що хотіли би, щоб технології були нейтральними, проте саме в цій ситуації нейтральність недопустима.

Kiwi Farms існує з 2013 року. В останні півроку його користувачі займались переслідуванням блогера та стримера Клари Сорренті. На сайті публікувалась її домашня адреса, на цю адресу викликалась поліція за допомогою фейкових повідомлень про злочини. Трансгендерному блогеру довелося переїхати до іншої країни, проте уже через 48 годин її нове місцезнаходження було опубліковане на форумі.

Саме Клара Сорренті стала ініціатором кампанії DropKiwifarms, в рамках якої вона закликала інтернет-компанії, які співпрацюють з Kiwi Farms, припинити будь-яку взаємодію з цим сервісом.

В Cloudflare спочатку не реагували на заклики Клари, порівнявши свої послуги з роботою телефонної компанії, яка не перевіряє, чи її використовують злочинці й терористи. Проте ситуацію з Kiwi Farms в Cloudflare назвали безпрецедентною та надзвичайною і відмовились працювати з сайтом. Керівник Cloudflare додав, що останнім часом на Kiwi Farms зросла кількість погроз, в тому числі співробітникам компанії. Cloudflare передала всі дані ФБР та правоохоронцям із Великобританії та Австралії.

Як повідомлялося раніше, на початку березня українці вимагали від Cloudflare припинити обслуговувати російські сайти