“Цифрове рукостискання”: в Австрії запустили додаток Stopp Corona
6 квітня 2020
6.04.2020

Червоний Хрест у Австрії запустив додаток Stopp Corona для смартфонів, який дозволяє вести цифровий “щоденник контактів”. Для цього користувач через Bluetooth має знайти девайс людини, що знаходиться поруч і відмітити її у своєму “щоденнику”. Це потрібно робити у додатку обом користувачам.

Як пише Укрінформ, робити “цифрове рукостискання” повинні колеги по роботі, під час поїздок у громадському транспорті та всі інші контакти, що тривали більше 15 хвилин, на відстані до 2 метрів чи у закритому приміщенні.

Наразі дані у Stopp Corona потрібно вносити вручну, але планується оновлення, яке робитиме записи у цифровому “щоденнику” автоматично, якщо люди знаходяться на відстані до 1 метра.

Оновлена версія додатку міститиме схвалену медиками анкету для самоперевірки на виявлення коронавірусу. Якщо додаток вирішить, що був ризик зараження коронавірусом, він автоматично надсилатиме push-повідомлення про самоізоляцію людям зі “щоденника контактів”, з якими користувач контактував упродовж останніх 48 годин. Якщо людина отримає лікарське підтвердження захворювання на COVID-19, то зможе сама анонімно інформувати користувачів зі “щоденника контактів”.

Додаток доступний для завантаження лише користувачам Австрії в Google Play Store та Apple Store з 25 березня. Наразі його завантаження є добровільним, але окремі представники австрійської влади не виключають, що в майбутньому це можна стати обов’язковим.

Нагадаємо, Київська міська державна адміністрація закупила 400 камер, які дистанційно вимірюватимуть температуру тіла людей та розпізнаватимуть їхні обличчя.