Patreon та Cloudflare і досі заробляють в Росії. Тоді, коли більшість західних техгігантів припинили працювати чи обмежили свою присутність в Росії, засновники Patreon та Сloudflare свідомо вирішили залишитися на російському ринку. Що з цим робити, розмірковує консультант з цифрових технологій Віталій Мороз у своїй колонці.
«Вікіпедія – це теж спосіб культурної експансії Росії», — вважає адміністратор української Вікіпедії Назар Токар. Як зростала українська онлайн-енциклопедія за останні роки та що відбувається з її українським сегментом під час війни, читайте у колонці експерта.
З 16 липня основною мовою усіх вебресурсів та інтерфейсів має бути українська. Відсутність українськомовної версії інформаційного інтернет-ресурсу після 16 липня може означати свідоме порушення його власником вимог закону про державну мову. Детальніше у новині.
Війна за інтернет: як на Херсонщині окупанти відключали українських операторів та провайдерів. Окупанти свідомо позбавляли жителів Херсонської області українського мобільного зв’язку та інтеренту, аби згодом підключити до своїх мереж. Розповідаємо, як змінювалась ситуація зі зв'язком у Херсонській області та як залишатися на зв’язку в умовах окупації.
В Україні запустили глобальну ініціативу #SuspendKremlin. Автори ініціативи звернулися до СEO Twitter, Meta, Google із проханням закрити на платформах офіційні акаунти Кремля та його афілійованих медіа.
В Україні створили проєкт «Книга катів українського народу», що збирає та оприлюднює інформацію про воєнні злочини РФ в Україні та тих, хто їх скоїв. На сайті вже зібрані дані про 607 російських військових. Класифікують за місцем народження, військовою частиною, віком, а також за територією, де вони здійснювали воєнні злочини. Детальніше у матеріалі.
Як виявити фейковий бот? Міністерство цифрової трансформації спільно з Центром стратегічних комунікацій та інформбезпеки, Держспецзв'язку та Кіберполіцією запустили інструмент для перевірки ботів на сайті Dovydka.info. Докладніше у новині.
«Дія» отримала дві престижні нагороди. У червні «Дію» нагородили бронзовою статуеткою «Каннських левів» у категорії «Creative Business Transformation», а простір Дія.City переміг у премії Emerging Europe Awards у номінації Modern and Future-Proof Policymaking («Сучасне та перспективне формування політики»).
Україна увійшла у топ-10 країн світу в рейтингу технологічних навичок. Україна посіла 8 місце серед 102 досліджуваних країн за технологічними компетенціями у щорічному дослідженні Global Skill Report 2022 від освітньої платформи Сoursera.
Читайте щоденні новини на тему цифрових прав та свободи інтернету на нашому сайті netfreedom.org.ua.