Чому варто перевіряти звіти Мінцифри та чи стане боротьба з дезінформацією в Україні більш ефективною. Огляд Інтернет свободи за березень 2021
2 квітня 2021
2.04.2021

У новому огляді Інтернет свободи розповімо про таке: що зміниться зі створенням урядової інституції в боротьбі з дезінформацією в Україні, уряд заблокував нову порцію російських інформаційних ресурсів та чи є успіхи Міністерства цифрової трансформації безсумнівними.

Рік експериментів

Уряд взявся за дезінформацію. Міністерство культури та інформаційної політики анонсувало створення Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Інституцію очолила Любов Цибульська, керівниця Групи з аналізу гібридних загроз УКМЦ. Про основні напрямки роботи та перші кроки у протидії дезінформаційним загрозам читайте у нашому матеріалі.

Мінцифри: оптимістично, дуже оптимістично. Міністерство цифрової трансформації підбило підсумки першого року роботи – звітують про запуск застосунку та порталу Дія, створення 9 цифрових документів, реалізація проєкту Дія.Бізнес та надання доступу до мобільного інтернету 4G майже 7 млн українцям. Ми перевірили чи все так оптимістично. Докладніше чатайте у нашому матеріалі.

Уряд й надалі обмежує російські онлайн-медіа

Нові санкції проти Росії. В Україні провайдерів на сумнівних підставах зобов'язують блокувати сотні російських онлайн-сайтів. У березні цей список поповнився сайтами «Газета.Ру», «Росія сьогодні», «Лента.Ру» та ІТАР-ТАСС — Володимир Зеленський ввів у дію «санкційне» рішення РНБО. Які ще медіа потрапили до санкційного списку, читайте у нашому матеріалі.

Фото: Unsplash

Росія воює проти Twitter

Страждають усі. 10 березня Роскомнагляд сповільнив роботу Twitter на території Росії. Того ж дня у роботі одного з найбільших провайдерів «Ростелеком» стався збій і доступ до низки російських державних сайтів тимчасово зник. Як ці події пов'язані між собою, читайте у нашому огляді.

Фото: Pixabay

Відголоски «Ольгіно». СБУ зупинила роботу ботоферми з понад 18 тисяч акаунтів в соцмережах. У СБУ вказують, що ботоферма працювала за вказівками Росії та штучно збільшувала кількість замовних перепостів і коментарів деяких політиків під час місцевих виборів у 2020-му. Докладніше у нашому матеріалі.

Саморегулювання техгігантів

«Верховний суд» Facebook. У жовтні 2020 року запрацювала незалежна Наглядова рада Facebook. За цей час вона розглянула 7 випадків щодо контенту, який порушував політику соцмережі. Проте наскільки її рішення є правомірними та чому Дональд Трамп засуджував роботу Ради, читайте у нашому матеріалі.

Фото: Pixabay

Інтернет для дітей. Instagram у березні анонсував початок створення окремої дитячої платформи, YouTube має подібну платформу уже майже 6 років, а з 2017-го розпочав роботу Messenger Kids. Як соцмережі регулюють контент для дітей та дбають про їхню безпеку, читайте у нашому матеріалі.

Путь на Родину вже не той.YouTube почав маркувати російський пропагандистський фільм про окупацію півострова «Крым. Путь на Родину». В редакції «Медузи» припускають, обмеження на фільм наклали через демонстрації сцен насильства, сам автор Андрій Кондрашов пов'язує появу позначки в YouTube з майбутньою річницею анексії Криму, докладніше читайте у нашому матеріалі.

Можливості для адвокатів вільного інтернету

Фото: Pixabay

Реєструйтеся на RightsCon до 15 травня. Ювілейна десята конференція на тему цифрових прав відбудеться цього року в онлайні 7-11 червня. Конференцію RightsCon організовує Access Now, а останній день безплатної реєстрації – 15 травня. Докладніше про конференцію та як зареєструватися читайте тут.

Читайте щоденні новини на тему цифрових прав та свободи інтернету на нашому сайті: netfreedom.org.ua.