Чіпування людей: Ілон Маск презентував нову версію мозкового імплантату від Neuralink
31 серпня 2020
31.08.2020

28 серпня відомий винахідник та власник компанії Tesla Ілон Маск презентував оновлену систему Neuralink. Це розробка, яка поєднає мозок людини із спеціальним електронним пристроєм за допомогою електродів. У перспективі такий імплантат дозволить усувати наслідки різних порушень діяльності мозку, як-от сліпоти, дальтонізму чи депресії, а також попереджати серцевий напад чи інсульт.

Імплантація чіпа версії 2020. Джерело: Neuralink

Вперше розробки однойменної компанії Neuralink Маск представив у 2019 році. Тоді це був пристрій із 3072 електродами, під’єднаними напряму до мозку людини. Електроди мали зчитувати інформацію та передавати її на спеціальний чип із USB-отвором. Тоді Маск заявив, що у 2020 році хотів би отримати дозвіл на імплантацію такого пристрою у мозок людини.

Остання ж розробка дещо вдосконалена. Для передачі сигналу у ній планують використовувати технологію Bluetooth, а сам пристрій розміром із монету у 5 копійок має 1024 електроди. Його можна підзаряджати як звичайний телефон.

На запитання, чи це справді працює, Маск представив понад 100 тисячам глядачів по всьому світу свиню з імплантованою системою. У реальному часі він показав, як пристрій зчитує нервові імпульси з мозку тварини, коли вона торкається чогось рилом.

Демонстрація дії чіпу на свині. Джерело: Neuralink

Пристрій, за словами Маска, увійшов у липні 2020 році до Програми проривних пристроїв США. Це означає, що уже найближчим часом таку систему можуть дозволити встановити людині. У майбутньому винахід дозволить людям зберігати спогади, надасть можливість керувати пристроями та навіть інфрачервоний зір. Його вартість може бути кількасот доларів.