Чи захищені дані користувачів в Україні, та чому переписування історії України російською пропагандою є неуспішним. Огляд «Інтернет свободи» за липень 2021
2 серпня 2021
2.08.2021

У новому огляді «Інтернет свободи» розповідаємо про таке: чи захищають українські технологічні компанії персональні дані українців та як створюються Індекси цифрових прав; на які зміни очікувати українцям після схвалення законопроєктів про Дія.Сity та режиму «без паперів»; як український інтернет завойовує міжнародні ринки.

Як працюють індекси цифрових прав? Мільйони користувачів повсякчас діляться своїми даними з сотнями компаніями та організаціями, що накопичують їх та управляють з огляду на власні бізнесові інтереси. З 2015 року в світі проводяться дослідження аби проаналізувати корпоративні політики компаній щодо дотримання цифрових прав користувачів. Розповідаємо у матеріалі, як працюють Індекси цифрових прав у світі та Україні.

Чи захищають персональні дані українців технологічні компанії? «Настав час компаніям переглянути й оновити внутрішні політики щодо самих користувачів, адже останні поділилися з бізнесом найбільш цінним – власними персональними даними», — пише у колонці Віталій Мороз, консультант з цифрових технологій ГО «Інтерньюз-Україна».

Діджиталізація України впроваджується на законодавчому рівні

Джерело: Pixabay

Україна переходить у режим «без паперів». 15 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт № 5495, згідно з яким державні органи не зможуть вимагати від громадян паперові документи, довідки та посвідчення, якщо така інформація вже міститься в державних реєстрах. Докладніше у новині.

ВРУ схвалила законопроєкт на підтримку Дія.Сity. 15 липня Верховна Рада України схвалила у другому читанні законопроєкт №4303, направлений на створення спеціального правового режиму для IT-галузі Дія.Сity. Які зміни чекають у сфері IT, читайте в нашому матеріалі.

Улюбленець українських футбольних фанатів взявся переписувати історію України

Джерело: Wikimedia Commons

«Росіяни та українці — один народ», Україна «проєкт польсько-австрійських ідеологів», а її «справжня суверенність можлива лише в партнерстві з Росією» — Путін та російська пропаганда намагаються маніпулювати історією України. Детальніше читайте у нашому огляді фактчекерських спростувань споконвічних міфів Росії про український народ.

Російський Telegram повісили на білборди. У Києві на білбордах рекламують анонімний проросійський Telegram-канал «НачШтабу», що офіційно був визнаний в Україні як російський проєкт, який не має жодного стосунку до Збройних Сил України. Докладніше у матеріалі.

Роскомнагляд висуває претензії до українського видання «Букви». Цього разу відомство російської цензури в інтернеті вимагає видалити новину про МЗС України та ноту скасувати призов на військову службу в окупованому Криму та Севастополі. Докладніше у матеріалі.

Українські інтернет-провайдери виходять на міжнародні ринки

Джерело: Pixabay

Інтернет-провайдер Wnet завойовує ринки Польщі та США. Що на нього чекає в цих країнах, читайте у нашому матеріалі.

Україна створила» офіційний Instagram-акаунт. Відтепер Україна має англомовну сторінку @ukraine.ua, що має на меті сформувати її позитивний імідж за кордоном як сучасної та інноваційної країни. Акаунт за перші два тижні вже набрав 100 тисяч підписників. Докладніше читайте у новині.

Читайте щоденні новини на тему цифрових прав та свободи інтернету на нашому сайті netfreedom.org.ua.