Чи піде Apple з Росії через новий законопроєкт?
8 листопада 2019
8.11.2019

Компанія Apple може піти з російського ринку через новий законопроєкт, який Держдума РФ ухвалила 5 листопада у першому читанні. Відповідно до документу, з 1 липня 2020 року розробників електроніки планують зобов’язати встановлювати російське програмне забезпечення на комп’ютери, смартфони і смарт-ТБ.

На компанії, які не виконуватимуть закон РФ, в разі його ухвалення, накладатиметься штраф до 200 тисяч рублів (понад 76 тисяч гривень - ред.). Автори документу стверджують, що нововведення потрібні для зручності користувачів, а джерела Медузи застерігають - це частина стратегії “суверенного рунету”.

Компанія Apple стала головним противником цього законопроєкту, оскільки виступає проти встановлення стороннього ПЗ на свою техніку. У корпорації вважають, що сторонні додатки несуть ризики для безпеки, на які Apple не може піти.

До 18 листопада у законопроєкт вноситимуть поправки до другого читання.

Нагадаємо, 1 листопада 2019 року у Росії набрав чинності закон про гарантування безпечного і сталого функціонування російського сегменту інтернету, більш відомий як закон про "суверенний рунет", а 5 листопада у РФ опублікували перелік загроз для рунету.