Через карантин зростає кількість сексуальних кіберзлочинів у країнах ЄС — Європол
19 травня 2020
19.05.2020

Під час пандемії COVID-19 зростає кількість сексуальних кіберзлочинів щодо дітей в інтернеті у країнах ЄС. Про це повідомила голова правоохоронного агентства ЄС Europol Кетрін Де Боллє, пише Reuters.

За її словами, про збільшення активності педофілів повідомили національні правоохоронні органи з 27 країн Євросоюзу. Там виявили вищий рівень доступу до нелегальних веб-сайтів та заблокували більше онлайн-платформ для обміну матеріалами з дитячою порнографією.

“Найбільше турбує зростання онлайн-активності тих, хто шукає матеріали про сексуальне насильство над дітьми”, — заявила Кетрін Де Боллє.

На слуханнях у парламенті ЄС директорка Європолу зазначила, що під час карантину, коли більшість дітей навчається у мережі через онлайн-уроки та іноді незахищені веб-сайти, зловмисникам простіше з ними контактувати. Також правопорушники використовують dark web для поширення та зберігання інформації.

За даними Європолу, “гарячі лінії для повідомлення про порушення” також отримували більше дзвінків, а у березні у цей показник у Іспанії досяг до рекордного рівня.

Нагадаємо, Служба безпеки України за останній тиждень викрила майже 50 нових інтернет-агітаторів, які поширювали дезінформацію і фейки про коронавірус.