Центр стратегічних комунікацій та інформбезпеки: як це працюватиме в Україні
25 березня 2021
25.03.2021

В Україні створять Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики. Мета Центру – боротьба з дезінформацією і пропагандою та інформаційний захист в гібридній війні з Росією. Крім того, Центр «працюватиме над просвітництвом і комунікаційними проєктами».

19 березня Центр очолила Любов Цибульська, керівниця Групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіацентру. За її словами, поки невідомо, хто буде її прямим керівником та скільки людей працюватиме в Центрі.

«Ми скоро представимо все, що будемо робити в цьому Центрі. Я для себе бачу три напрямки – це протидія дезінформації, це стратком й адвокація наших зусиль на міжнародній арені для того, щоб підтримувати санкції проти Росії», – повідомила Любов Цибульська для Детектор медіа.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко додав у коментарі для РБК-Україна: «У першу чергу це нейтралізація впливу дезінформації та маніпулятивної інформації, яку поширює держава-агресор, на українське суспільство».

Ексзаступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін розповів про 2 можливі принципи роботи таких структур: перший – створення матриці загроз з переліком проблемних тем (фейки, які до неї не входять, ігноруються), другий – щоденний перелік з певних інформаційних сюжетів (від 4 до 9), який буде формуватися в режимі реального часу.

У будь-якому випадку, як зазначає медіаекспертка Тетяна Попова, Центр буде зобов'язаний набрати потужну команду аналітиків, які в тому числі розбираються в алгоритмах роботи соцмереж, і налагодити взаємодію з західними партнерами.

Також в Україні для боротьби з дезінформацією на базі Ради національної безпеки й оборони створений Міжнародний центр протидії дезінформації. Як повідомляє Інститут масової інформації, подробиці щодо відмінностей у функціях підрозділів РНБО і Мінкультури на офіційному рівні поки що не розголошуються.