«Це якась помилка і тиск на незалежну журналістику»: юристи редакції «20 хвилин» займаються оскарженням рішення про блокування
25 лютого 2021
25.02.2021

До оприлюднених НКРЗІ 426 сайтів для блокування додали вінницький новинний ресурс 20minut.ua. Редакція створила нову веб-сторінку видання 20hvylyn.com та звернулась за юридичною допомогою. Наразі сайт видання працює.

Про це повідомляють 20minut.ua.

«Наші юристи вже займаються цією справою і будуть оскаржувати ухвалу судді, тому що це просто якась помилка. Також ми підключили міжнародну спільноту. Жодного звернення від слідчих не було. Жодного повідомлення. Я розцінюю це як шалений тиск на незалежну журналістику!», — Олександр Човган, Президент медіакорпорації RIA.

«Я і мої колеги отримуємо десятки дзвінків. Люди шоковані цим рішенням суду. Але думаю, що це просто прикра помилка. Юристи вже займаються цією справою. Наш сайт і далі працює у звичному режимі і завжди буде доступний за запитом в гугл «20 хвилин», — Вадим Павлов, головний редактор RIA/20minut.ua у Facebook.

За словами Антона Геращенко, заступника Міністра внутрішніх справ, поліція вже відкликала свій супровідний лист до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

«Щодо судді Плахотнюк, то особами, потерпілими від винесення необґрунтованого та свавільного, на мою думку, рішення про накладання арешту на 426 інтернет-сайтів, має бути внесена скарга до Вищої ради правосуддя для подальшого вивчення питання про відповідність судді займаній посаді. З Олександром Паном (ред. — ініціатором позову) розмова буде проведена окремо», — Антон Геращенко у Facebook.

Повний перелік заблокованих сайтів доступний за посиланням.

Нагадаємо, що 25 лютого Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, оприлюднила список 426 сайтів, до яких Голосіївський райсуд суд постановив заблокувати доступ.