Британський регулятор Ofcom отримав нові повноваження щодо фільтрації контенту у соцмережах
13 лютого 2020
13.02.2020

У Великій Британії уряд розширив повноваження медіарегулятора Ofcom, який тепер може фільтрувати контент соціальних мереж та платформ, що дозволяють обмін контенту, коментарів та відео між користувачами. Йдеться про такі платформи як Facebook, Snapchat, Twitter, YouTube та TikTok, повідомляє ВВС.

Так, медіарегулятор Ofcom отримав повноваження вимагати видалення шкідливого контенту у ІТ-компаній. Платформи будуть зобов’язані видаляти контент, пов’язаний з насильством, тероризмом. цькуванням дітей та докладати зусиль, щоб мінімізувати появу такого контенту у майбутньому.

Раніше до повноважень Ofcom входив лише контроль контенту на телебаченні та радіо.

Наразі незрозуміло, які покарання зможе застосовувати Ofcom у боротьбі з кібербулінгом та шкідливим контентом в мережі.

Нагадаємо, в парламенті зареєстрували законопроєкт, яким пропонують ввести податок на додану вартість на електронні послуги, які надають українським користувачам компанії-нерезиденти на кшталт Facebook, Google та Youtube. Це означатиме подорожчання таких послуг щонайменше на розмір податку (+20%). Проєкт закону зареєстрував голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від “Слуги народу” Данило Гетманцев.