Британські спецслужби закликають заборонити міністрам особисті телефони
7 листопада 2022
7.11.2022

Це рішення було запропоновано після того, як хакери зламали пристрій колишньої прем’єр-міністерки країни Ліз Трасс.

Про це повідомляє Daily Mail.

Керівники британських спецслужб закликали заборонити міністрам Великобританії використовувати власні мобільні телефони для ведення службових справ. Ця пропозиція поки лише обговорюється, проте після випадку із зламом телефону Ліз Трасс міністри, чия діяльність пов’язана із національною безпекою, повинні пройти навчання цифровій безпеці.

Про злам колишньої прем’єр-міністерки Ліз Трасс стало відомо наприкінці жовтня. Атака відбулась ще до того, як Трасс очолила уряд. Її пристрій зламали, коли вона працювала на посаді міністра закордонних справ. У зламі підозрюють хакерів, дотичних до російського уряду.

Насправді злам було виявлено ще влітку, але тоді інформацію про нього засекретили. Експерти не виключають, що зловмисники отримали доступ до чутливої інформації зі смартфону Трасс, до прикладу, про поставки зброї в Україну, а іще про приватні розмови Ліз Трасс, які могли використовуватися для її шантажу.

Баронеса Невілл-Джонс, колишня міністерка безпеки, сказала, що для міністрів «надзвичайно нездорово» вести офіційні справи через приватні канали, особливо коли вони використовують особисті телефони, які «вразливі» до зламу: «Це здоровий глузд - знати, що ваш мобільний телефон потенційно вразливий, і це правило - не використовувати його», - сказала вона й нагадала.«Це те, що стало справжньою бідою для Хілларі Клінтон».

Як повідомлялося раніше, республіканська партія судиться з Google через спам у Gmail.