Британія створює підрозділ для боротьби з російською дезінформацією про коронавірус
10 березня 2020
10.03.2020

Британський уряд вирішив створити спецпідрозділ, який боротиметься із російською дезінформацією щодо коронавірусу.

Таке рішення уряд Великої Британії ухвалив після того, як Білий дім звинуватив Росію у створенні тисяч фейкових акаунтів у Twitter, Facebook та Instagram для поширення дезінформації про те, що нібито США є джерелом вірусу. Ці акаунти також активно поширювали антикитайські настрої.

Дезінформаційну кампанію, у які США звинуватили Росію, вперше помітили у середині січня.

Як пише Business Insider з посиланням на британський уряд, представники спецпідрозділу співпрацюватимуть із соцмережами, аби “реагувати та виявляти” теорії змови, що поширюються іноземними державами.

Олівер Дауден, державний секретар Великої Британії з питань цифрової культури, засобів масової інформації та спорту заявив про те, що “захист країни від дезінформації та цифрових втручань є головним пріоритетом”. “У рамках нашої постійної роботи щодо подолання цих загроз ми зібрали групи експертів, щоб переконатися, що ми зможемо ефективно реагувати у разі виявлення цих загроз у зв'язку із поширенням COVID-19”, – додав Дауден.

Раніше, компанія Amazon заявила про видалення понад мільйону фейкових товарів, виробники яких зазначали, що вони можуть застосовуватися для “лікування” чи “захисту” від коронавірусу.