Брифінг Мінцифри: сьогодні вночі до 4G підключать Луганську та Донецьку область
24 листопада 2020
24.11.2020

Про це говорили на прямій трансляції брифінгу.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров нагадав про минулорічний Меморандум про розподілення 900-го діапазону та поділився результатами:

  • З 1 липня 2020 року більше 5,4 млн українців (= 9, 1 тис. населених пунктів) отримали краще покриття 4G
  • 1, 7 млн українців вперше отримали доступ до 4G
  • Станом на 24 листопада 2020 року в Україні 21 141 міст та сіл мають 4G

Голова НК РЗІ Олександр Животовський розповів, що спочатку до впровадження ставились з песимізмом. Але завдяки продуктивній співпраці з операторами і державою вдалося виповнити цілі.

Представники Kyivstar, Vodafone та Lifecell також поділились своєю статистикою та оголосили, що сьогодні вночі відбувається останній етап проєкту — підключення в Луганській і Донецькій областях.

До прямої трансляції доєднювались представники регіонів, аби поділитись враженнями від високошвидкісного інтернету та перевірити якість зв’язку.

Мінцифра наголошує, що їхня мета — домогтися рівних прав для всіх українців, незалежно від місця проживання. Щоб мобільний інтернет був доступний не лише у великих містах, а й віддалених від центру населених пунктах.

Завдяки 4G в Україні пришвидшився розвиток нових напрямків телекому: ІоТ, Big Data, хмарні технології, М2М, віддалене робоче місце та інші.

Нагадуємо, що чотири цілі Мінцифри — 100% послуг онлайн, 6 млн українців залучені до програми розвитку цифрових навичок, 10% частка IT у ВВП країни, 95% українців забезпечені високошвидкісним інтернетом.

Раніше Мінцифра затвердила план вивільнення частот для розповсюдження 5G.