“Ботів” видаляють алгоритми, з “тролями” працюють співробітники – менеджерка Facebook по Україні
17 лютого 2020
17.02.2020

Більшість фейкових акаунтів Facebook видаляє одразу після створення завдяки роботі алгоритмів, а випадки із акаунтами, які ведуть “тролі” завжди розглядають живі люди. Про це в інтерв’ю сайту “Повага” розповіла керівниця з публічної політики щодо України в Facebook Катерини Крук.

“Ми постійно видаляємо фейкові акаунти, цей процес не припиняється і дуже часто ми не дозволяємо, щоб такі акаунти навіть створювалися. А більшість з тих, які все-таки створюються, деактивуються перед тим, як почнуть діяльність, чи отримають доступ до платформи”, - заявила менеджерка Facebook в Україні.

Лише в останньому кварталі минулого року компанія видалила 1,7 мільярди фейкових акаунтів, більшість із них відразу після створення.

“В багатьох випадках безпекові алгоритми дозволяють створити акаунт, але після того швидко автоматично його деактивують (наприклад, автоматично просять надати докази, які дозволяють ідентифікувати особу – додаткові фото чи документи)”, - пояснила принцип роботи алгоритмів Катерина Крук.

За словами Крук, набагато складніше боротися із “тролями”. Кожен такий окремий випадок розглядають співробітники компанії, які вивчають як сам акаунт, так і внутрішню документацію.

“У нас нещодавно був такий випадок в Україні, коли нам поскаржилися на кілька сторінок, які поширювали політичну мову ненависті. (...) Ми перевірили адміна цих сторінок і виявили неавтентичну поведінку. Ця особа надіслала нам неавтентичний документ, фото якого можна знайти в інтернеті”, - розповіла пані Крук.

При цьому вона відзначила, що компанія назагал толерує вільне висловлювання політичних поглядів, якщо воно не порушує правила спільноти. Але, знаючи українські особливості, в конкретному випадку попросила перевірити автентичність поведінки. Адміністратор цих сторінок перевірку не пройшов.

Нагадаємо, Facebook 12 лютого 2020 року видалив три не пов’язані між собою мережі акаунтів, сторінок і груп, які втручалися в діяльність інших країн. Одна з таких мереж координувалася з Росії і головним чином працювала проти України.