Блокування сайтів Шарія та Страна.UA: перші провайдери розпочинають виконувати рішення РНБО
25 серпня 2021
25.08.2021

23 серпня провайдери «Укртелеком», «Ланет» та Паутина.Net заявили, що розпочали виконувати або невдовзі виконають рішення Ради національної безпеки та оборони України та рекомендації Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації про блокування російських сайтів, які потрапили під санкції РНБО України.

Про це повідомляє dev.ua.

У відповідь на запит видання до провайдерів щодо дій стосовно заборонених сайтів, директор департаменту зі зв’язків з громадськістю та зовнішніх комунікацій компанії «Укртелеком» Михайло Шуранов повідомив, що «Вже почали [роботу], але цей процес займає деякий час».

Засновник інтернет-провайдера «Ланет» Віктор Мазур сказав, що його компанія дотримуватиметься «патріотичної позиції».

Також, за інформацією Детектор Медіа, сайт «Страна.ua» заблоковано у абонентів провайдера «Адамант».

При спробі зайти на сайт з'являється повідомлення, що доcтуп заблоковано за рішенням РНБО.

Не всі провайдери домашнього інтернету блокують доступ до ресурсу. Зокрема, у абонентів «Бест» сайт «Страна.ua» залишається доступним.

Наразі сайт strana.news, на якому видання «Страна.ua» виходило після блокування основного сайту, перестав відкриватися при використанні мобільного інтернету від Vodafone та «Київстар». Також є проблеми з доступом для абонентів Lifecell.

Як повідомлялося раніше, РНБО запровадила санкції проти депутата парламенту Андрія Деркача та його медіаресурсів, блогера Анатолія Шарія та його дружини Ольги Шарій, головного редактора видання Страна.UA Ігоря Гужви та кількох його компаній, які управляють медіактивами. Санкції також вводяться до 4 компаній, що пов’язані з інтернет-ресурсами, які прямо чи опосередковано координуються цими особами та «ведуть системну антиукраїнську пропаганду».

В СБУ пояснили, що санкції запровадили проти «проросійських пропагандистів», які «насаджують російські наративи та сприяють окупаційній владі на тимчасово окупованих територіях».

Відповідно до указу санкції вводяться на 3 роки.