Більшість журналісток потерпають від переслідувань в інтернеті
10 листопада 2022
10.11.2022

Дослідження показало зв’язок між цифровими загрозами, пов’язаними з гендерною ознакою, і офлайн-атаками. Аналіз, проведений Міжнародним центром журналістів (ICFJ) й Університетом Шеффілда показав, що журналістки потерпають від кібербулінгу.

Про це повідомляє The Guardian.

Насильство в інтернеті проти жінок-журналісток є однією з найсерйозніших глобальних загроз свободі преси. Автори дослідження з Міжнародного центру журналістів (ICFJ) й Університету Шеффілда опитали понад 1000 жінок-журналісток у 15 країнах. Переважна їх більшість постраждали від насильства та погроз в інтернеті.

Серед опитаних виявилась журналістка Guardian і Observer Керол Кадвалладр, яка розкрила історію про Cambridge Analytica. Жінка була об’єктом більш як 10 тисяч атак з грудня 2019 року по січень 2021 року, які були спрямовані на «приниження та дискредитацію» журналістки як на особистому, так і на професійному рівні.

Кадвалладр розповідала дослідникам, що «кілька сотень років тому мене спалили б на вогнищі» і що вона стала «національною боксерською грушою».

У звіті Міжнародного центру журналістів (ICFJ) та Університету Шеффілда згадується вбивство мексиканської журналістки Марії Елени Ферраль , яка засудила агресивні дії в інтернеті з боку сина мера міста.

Професорка Каліна Бончева сказала: «Наш звіт виявив, що зараз ми перебуваємо на кризовій точці рівня насильства, спрямованого проти жінок-журналістів. Переважна більшість із тих, хто брав участь у дослідженні, постраждали від насильства в інтернеті, тому політики Великобританії повинні негайно вжити термінових заходів, щоб захистити життя тих, хто виконує таку важливу роботу в суспільстві».

Бончева закликала до термінового ухвалення законопроекту про безпеку в Інтернеті, який довго відкладався.

Як повідомлялося раніше, уряд Великобританії нещодавно «поставив на паузу» розробку законодавства щодо безпеки в інтернеті. Це викликало критику правозахисників та організацій, що займаються захистом цифрових прав.