Білоруську службу «Радіо Свободи» додали до переліку «екстремістських формувань»
24 грудня 2021
24.12.2021

23 грудня Міністерство внутрішніх справ Білорусі визнало «екстремістським формуванням» інтернет-ресурси білоруської служби «Радіо Свобода».

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на Telegram-канал МВС Білорусі.

«Міністерством внутрішніх справ 23 грудня 2021 року екстремістським формуванням визнано групу громадян, які об'єдналися за допомогою інтернет-ресурсів “Радыё Свабода”. Перелік організацій, формувань, індивідуальних підприємців, причетних до екстремістської діяльності, оновлено», — йдеться у повідомленні міністерства.

Як повідомлялося раніше, 25 листопада невідомі зламали Telegram-канал білоруської служби «Радіо Свобода» та опублікували на ньому дописи з посиланнями на провладні пропагандистські канали.

3 листопада Міністерство внутрішніх справ Білорусі визнало онлайн-ресурси телеканалу «Белсат», створеного з ініціативи й за підтримки МЗС Польщі та Польського громадського телебачення, «екстремістським формуванням».

29 жовтня до переліку «екстремістських формувань» додали три опозиційні Telegram-канали Nexta, Nexta-Live, Luxta, а також їхніх засновників.

На початку жовтня уряд Білорусі затвердив постанову, яка дозволяє карати користувачів месенджерів і соціальних мереж, які читають «екстремістів». Документ надає право розглядати таких людей як учасників незаконних формувань. Максимальне покарання за відповідною статтею в країні становить сім років позбавлення волі.