Без акаунта за допис про злочини радянської армії: Facebook видалила профіль журналістки Устини Стефанчук
6 липня 2021
6.07.2021

Соціальна мережа Facebook видалила акаунт журналістки та блогерки Устини Стефанчук за допис про злочини радянської армії у Львові у липні 1941 року.

Про це повідомляють MediaSapiens.

У дописі, через який видалили сторінку, йшлося про події 3 липня 1941 року, коли радянська армія відступала зі Львова під натиском Німеччини та знищила десятки тисяч українців, у тому числі тих, хто сидів по тюрмах як «контрреволюційні елементи».

«Дорогі друзі, короч, фб видалив мій екаунт з кінцями, принаймні так сказав, за допис про мою родинну історію, історію звірств щодо мого народу і фото жінки у вишитому вбранні…Зараз друзі, яким я безмежно вдячна, намагаються це вирішити. Але сам факт того, що ФБ витирає усю інформацію людини, з її дописами, фото, архівами без права отримати доступ до контенту і без права на апеляцію, це дуже дуже неправильно. І про це потрібно говорити!», — написала Устина Стефанчук у дописі на новій сторінці у Facebook.

Текст допису можна прочитати за посиланням.

Представники Facebook у електронному листі зазначили, що видалили сторінку через начебто порушення стандартів спільноти без права на апеляцію.

Джерело: Facebook-сторінка Устини Стефанчук

Це не перше блокування сторінки Устини Стефанчук у Facebook, проте минулі рази вони були нетривалі — на 30 днів або 2 місяці, повідомляє tvoemisto.tv.

«Спочатку мені прийшло повідомлення від колеги з питанням — чи я його заблокувала, бо той не може зайти на мою сторінку. Звісно, відповіла, що ні. Коли ж зайшла сама подивитися на сторінку, аби зрозуміти, що відбувається, Фейсбук одразу прислав повідомлення, що мене заблоковано на 30 днів за гейт спіч, тобто мовоненависть», — розповіла журналістка. За кілька хвилин на її електронну пошту прийшло повідомлення про те, що її акаунт видалений без права на поновлення.

Усі попередні рази сторінку розблоковували швидше зазначеного терміну, а востаннє навіть вибачилися «за помилкове звинувачення у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі».

Журналістка також не має доступу до своєї Facebook-групи На своїй не своїй землі.

Як повідомлялося раніше, компанія Facebook розпочала тестування функції, що попереджає про екстремістський контент. Хоч тестування нової функції в США, проте через залученість сторонніх організацій повідомлення можуть отримувати не тільки американські користувачі.