Бан за критику забудови: Facebook обмежив доступ до сторінки Олександра Глущенка
19 квітня 2021
19.04.2021

Соціальна мережа Facebook на 30 днів обмежила право на публікацію дописів Олександру Глущенко, члену Громадської ради при Національній раді з питань телебачення і радіомовлення, через критику забудови в Святошинському районі Києва. Наразі сторінка Олександра доступна лише для перегляду.

Про це повідомляє «Детектор медіа».

Олександр Глущенко поділився відео, на якому пожежна машина не змогла проїхати по одній з вулиць на Святошина. На його думку, сторінку заблокували через масові скарги «ботів київської влади» на допис-коментар з критикою до цього відео.

«Я слідкую за темою нищівною урбанізації Києва. У мене завжди було два питання до міської влади та діячів, які підписують і легалізують деребан землі під забудову (неважливо це міська влада чи судова) — як до людей буде приїздити швидка чи пожежники у випадку надзвичайної ситуації? І тут такий джекпот: відео. Там був коментар і на нього наскаржилися боти», — розповів Олександр Глущенко «Детектор медіа».

Олександр адмініструє спільноту «Святошинський район. Громада» у Facebook. З його досвіду, звичайні користувачі не скаржаться на подібний контент: «На такі пости взагалі ніхто не жаліється, може один випадок зі 100. А от регулярно приходять скарги, що сам Facebook видаляє повідомлення. Як раз про ті повідомлення, де є скарги на діяння київської влади. Отримавши "подаруночок" у вигляді бану на 30 днів, у мене зірки зійшлись: як працює київська влада та її ботофреми».

Також Олександр Глущенко зауважив, що проблема полягає у політиці Facebook, яка начебто не звертає уваги на скарги додописів, що містять заборонений контент, як-от піратство чи пропаганду: «Тоді можна сказати, враховуючи цей пост, що в Facebook можна все і це не порушує стандарти спільноти. Я не розумію, за що мені вліпили бан».

Олександр Глущенко зауважив, що не звертався до Facebook з приводу блокування його сторінки.

Як повідомлялося раніше, упродовж березня соціальна мережа Facebook видалила 1167 Facebook-акаунтів, 290 Instagram-акаунтів, 255 сторінок та 34 групи через «скоординовану неавтентичну поведінку» на платформі.

27 січня Facebook без попередження видалив сторінку Євгена Спіріна, головного редактора «Бабеля». Євген Спірін вів сторінку 13 років, де писав про російську окупацію. Акаунт офіційно був підтверджений паспортними даними. Попри це, 27 січня до профілю зник доступ. Причина видалення облікового запису невідома.