Байден отримав право заблокувати TikTok у США
9 березня 2023
9.03.2023

Комітет із закордонних справ Палати представників Палати представників США проголосував за надання права президенту Джо Байдену заборонити TikTok.

Про це повідомляє Reuters.

За право обмежувати TikTok проголосувало 24 учасники комітету. Коментуючи це рішення, автор законопроекту Майкл МакКол сказав, що «TikTok — це загроза національній безпеці... Настав час діяти», додавши: «Будь-хто, хто завантажив TikTok на свій пристрій, надав КПК (комуністичній партії Китаю) бекдор до всієї своєї особистої інформації». Проголосований законопроект отримав назву RESTRICT Act – Закон про обмеження виникнення загроз безпеки, пов’язаних з інформаційними та комунікаційними технологіями.

Демократи виступили проти законопроекту, заявивши, що він поспішний і вимагає належної перевірки шляхом обговорення та консультацій з експертами. Законопроект не вказує, як саме працюватиме ця заборона, але він надає Байдену право забороняти будь-які транзакції з TikTok. Це може означати, що громадяни США не зможуть отримати доступ або завантажити додаток на свої телефони.

Законопроект також вимагатиме від Байдена накласти заборону на будь-яку юридичну особу, яка «може» передавати конфіденційні персональні дані організації, яка перебуває під впливом Китаю.

Нещодавно Білий дім дав державним установам 30 днів, щоб гарантувати відсутність TikTok на федеральних пристроях.Понад 30 штатів США, Канада, окремі політичні установи Європейського Союзу також заборонили завантажувати TikTok на державні пристрої.

Щоб законопроект став законом, він має бути ухвалений повним складом Палати представників і Сенатом США, який контролюється демократами і тільки після цього він може бути переданий Байдену.

«Заборона TikTok у США — це заборона на експорт американської культури та цінностей для мільярда людей, які користуються нашим сервісом у всьому світі», — заявила речниця TikTok після голосування.

Прес-секретар Білого дому Карін Жан-П’єр сказала, що «TikTok створює проблему та проблему, тому ми маємо занепокоєння з цього приводу, оскільки проблема стосується даних американців».

Комітет з іноземних інвестицій у Сполучених Штатах (CFIUS), потужний орган національної безпеки, у 2020 році одноголосно рекомендував ByteDance відмовитися від TikTok через побоювання, що дані користувачів можуть бути передані уряду Китаю.

TikTok і CFIUS більше двох років вели переговори щодо вимог до безпеки даних. У TikTok заявили, що компанія витратила понад $1,5 млрд на суворі заходи з безпеки даних.

До планів обмежити TikTok долучився уряд Великобританії TikTok