Автоматизовані системи Google помилково заблокували акаунти історика через матеріали з дослідження тероризму
24 вересня 2021
24.09.2021

Автоматизовані системи компанії Google помилково заблокували YouTube, Gmail і Google Drive акаунти історика Еда Френсіса, який веде YouTube-канал про військову історію, «за тероризм».

Про це повідомляє Vice.

Google заблокувала облікові записи через файл у Google Drive, який містив інформацію про еволюцію військового транспорту під час історичних конфліктів. За словами Еда Френсіса, він втратив доступ до п’яти років досліджень архівів, а також напрацювань для книги.

Умови використання Google забороняють поширення контенту, який закликає людей доєднатись до терористичних організацій та просуває насильство. Хоча матеріали Еда Френсіса були «ідеологічно нейтральними», автоматизовані системи компанії позначили їх як терористичну загрозу.

«У цих файлах не було графічного контенту, промоції тероризму, жодної ідеалізації або заклику доєднатись до терористичних організацій, — написав історик у скарзі. — Можливо, що на транспорті ISIS були намальовані їхні слогани або абревіатура — це поширена практика конфлікту».

Google скасувала рішення щодо блокування після критики загалу.

«Це просто останній приклад того, як автоматизовані системи техгігантів модерації контенту та визначення порушень права інтелектуальної власності повсякденно спричиняють сильний головний біль звичайним користувачам», — пишуть Vice.

Як повідомлялося раніше, адміністратори Facebook-сторінки видання Gazeta.ua отримали від соцмережі повідомлення про можливе блокування сторінки за допис про репортаж «"Із золотим левиком на рукаві": перепоховали вояків дивізії СС "Галичина"».