В Австралії ЗМІ стануть відповідальними за коментарі своїх читачів у соцмережах
9 вересня 2021
9.09.2021

8 вересня Вищий Суд Австралії ухвалив рішення, згідно з яким медіа країни стають відповідальні за коментарі користувачів на своїх сторінках у соціальних мережах.

Про це повідомляють Reuters.

Відтепер австралійські ЗМІ можуть бути притягнені до відповідальності за наклепницькі коментарі, розміщені читачами під їхніми матеріалами в соцмережах.

Суд ухвалив рішення через справу колишнього в'язня Ділана Воллера, який відбував покарання у підлітковому віці. У 2016 році, коли Воллеру було 17, вийшов телерепортаж про жорстоке поводження з ним у в’язниці. Резонанс викликали кадри, на яких хлопець прикутий до стільця з мішком на голові.

У 2017 році Воллер вийшов на свободу та подав до суду на компанію Sydney Morning Herald, якій належать медіа Nine Entertainment, News Corp The Australian та Sky News Australia. Позов хлопець аргументував коментарями під репортажами у Facebook. Вони, на його думку, були наклепницькими.

Медіакомпанії намагалися оскаржити рішення протягом чотирьох років, адже коментарі публікували не вони, а читачі, на яких вони не мали прямого впливу. У 2019 році Верховний Суд Нового Південного Уельсу спростував це пояснення. Новинні групи подали апеляцію до Вищого Суду Австралії, який 8 вересня 2021 року залишив у силі попереднє рішення та оштрафував організації.

У постанові йдеться, що створенням відкритої сторінки у Facebook та розміщенням на ній новинного контенту видавці «сприяли, заохочували і тим самим сприяли публікації» коментарів користувачів.

На час публікації коментарів Facebook не дозволяв власникам сторінок їх вимикати. Наразі компанія активувала цю функцію. Деякі медіагрупи, зокрема національне мовлення ABC, вже її тестують, зазначає MediaSapiens.

«[Ми] розчаровані рішенням… адже це впливатиме на те, що ми зможемо розміщувати у соцмережах в майбутньому», — прокоментував речник медіакомпанії Nine.

Майк Міллер, директор News Corp Australia, сказав Sydney Morning Herald, що рішення суду має значення для будь-кого, хто користується соціальними мережами.

«Їх можуть визнати відповідальними за коментарі, які на їхній сторінці додали інші, навіть якщо вони не знають про ці коментарі», — пояснив Майк Міллер.

Як повідомлялося раніше, президент Бразилії Жаїр Болсонару підписав указ, який обмежує модерацію контенту та облікових записів соцмережами з метою «зменшення свавільного видалення та захисту свободи слова».