Атака вірусу-вимагача на ІТ-об’єкти Чорногорії триває майже тиждень
1 вересня 2022
1.09.2022

Ще минулого тижня на цифрову інфраструктуру Чорногорії почалась безпрецедентна атака вірусу-вимагача, яка зачепила комунальний сектор, транспорт, телекомунікації.

Про це повідомляє Reuters.

Деякі компанії, як то державна енергетична компанія EPCG перевели свої системи на ручне керування, щоб захистити себе від можливих кібернападів. Окрім того, в країні відключені деякі клієнтські цифрові сервіси.

Через тривалу атаку на ІТ-інфраструктуру Чорногорії американський уряд спочатку порадив американцям, що знаходяться в країні, мати при собі документи, що посвідчують особу, а згодом випустив повідомлення, в якому не рекомендував своїм громадянам відвідувати цю країну.

У американській Агенції національної безпеки (АНБ) назвали цей інцидент проявом гібридної війни, жертвою якої стала Чорногорія і додали, що «за кібератакою стоять скоординовані російські служби… такого роду напад був здійснений вперше в Чорногорії і готувався протягом тривалого часу».

Це не перша атака для Чорногорії — її цифрова інфраструктура була атакована у 2016 році, в день виборів, а потім у 2017 році, коли держава вирішила доєднатися до НАТО.

Цікаво, що у 2021 році кіберкомандування США розмістило своїх фахівців в Македонії, Чорногорії, і тоді ж — в Україні.

Як повідомлялося раніше, в середині серпня рекордної за потужністю кібератаки зазнала Естонія.