Аспірантку із Саудівської Аравії засудили за ретвіти
18 серпня 2022
18.08.2022

Громадянку Саудівської Аравії Сальму аль-Шехаб, яка є аспіранткою Університету Лідса у Великобританії, засудили до 34 років ув’язнення за репости дописів громадських активістів та дисидентів. Її заарештували, коли вона приїхала на канікули.

Про це повідомляє The Guardian.

Сальма аль-Шехаб живе у Великобританії, навчається в Університеті Лідса. У грудні 2020 року вона приїхала додому на канікули, щоб забрати свою родину у Британію. Тоді ж її було арештовано. Основна причина — активне використання жінкою свого Twitter-акаунту.

Спочатку її засудили до трьох років за «злочинне» використання вебсайту з метою «спричинення громадських заворушень і дестабілізації громадянської та національної безпеки». Цього тижня апеляційний суд змінив вирок і засудив аспірантку до 34 років в’язниці. У новому рішенні суду йдеться, що Сальма «допомагала тим, хто прагне спричинити громадські заворушення та дестабілізувати громадянську та національну безпеку, стежачи за їхніми обліковими записами у Twitter», а також повторно публікуючи ці дописи на своїй сторінці. Іншими словами, жінку звинуватили в тому, що вона веде Twitter та час від часу репостить дописи громадських активістів та дисидентів.

На Twitter Сальми підписано менше 3 тисяч користувачів. Основна частка дописів у її акаунті стосувалась не політики, а приватного життя та дітей.

Перший вирок Сальмі було винесено лише за кілька тижнів після того, як Саудівську Аравію вперше відвідав президент США Джо Байден.

Термін у 34 роки для Сальми аль-Шебаб став максимальним із усіх, коли-небудь призначених політичним активістам.

Як повідомлялося раніше, у Кувейті арештовували чоловіка, що опублікував у соціальних мережах відео зі скаргою на погоду.