Арешт за скаргу на погоду: у Кувейті затримали чоловіка через відео у соцмережах
29 червня 2021
29.06.2021

У Кувейті арештували чоловіка, що опублікував у соціальних мережах відео зі скаргою на погоду. Міністерство внутрішніх справ Кувейту повідомило у Твіттері, що справа чоловіка, який стоїть за «образливим» відео, буде піддана судовому розгляду.

Про це повідомляє BBC.

У відео, яке було поширене у TikTok та Twitter, чоловік сміявся та лаявся на сильну спеку й пил під час руху через піщану бурю.

«Зараз я всередині пилової бурі, буквально нічого не бачу перед собою», — каже чоловік, показуючи пил, що покриває шосе, як густий туман. «Добре, Кувейт, добре», — додає він, висловлюючись арабською мовою. Цей кліп став популярним у Twitter, набравши десятки тисяч переглядів.

Gulf News повідомляють, що чоловік є громадянином Єгипту.

Арешт викликав критику в соціальних мережах. Деякі користувачі на підтримку чоловіка поділилися власними відео, у яких скаржаться на погоду.

Як зазначає The Washington Post, арешт є прикладом обмеження висловлювань в країні. Влада Кувейту регулярно застосовує закон про кіберзлочинність для критики та притягнення до відповідальності дисидентів.

Як повідомлялося раніше, відділ реклами Центрального комітету Комуністичної партії Китаю заборонив медіа повідомляти про перемогу режисерки Хлої Чжао на 93-й церемонії вручення нагород Американської кіноакадемії «Оскар» у номінації «Кращий режисер» за фільм «Земля кочівників». Китайські соцмережі і пошуковики також видаляють новини та повідомлення присвячені цій подій.