Apple відкрила доступ до анонімних даних про пересування людей
15 квітня 2020
15.04.2020

Компанія Apple відкрила доступ до анонімних даних про пересування людей на основі інформації з Apple Maps. Техгігант надаватиме дані про переміщення користувачів під час пандемії державним органам у сфері охорони здоров’я.

“Apple випустила інструмент тенденцій передачі даних про мобільність з Apple Maps, щоб підтримати потужну роботу по всьому світу з метою пом'якшення поширення COVID-19”, — йдеться у заяві компанії.

Apple оприлюднила дані по 63 країнах, в тому числі й по Україні. Порівняно з 13 січня 13 квітня українці на 49% менше ходять пішки і на 35% менше користуються автомобілем.

дані Apple по Україні

Для порівняння з іншими країнами: іспанці на 90% менше почали ходити пішки і на 82% їздити автомобілем, італійці — на 88% і 85% відповідно. У Швеції, де обмежувальні заходи менш жорсткі люди на 38% рідше ходять пішки і лише на 5% шведи обмежили користування авто.

Зазначається, що ці дані можуть допомогти місцевим органам влади та органам охорони здоров’я у розумінні, як громадяни дотримуються введених карантинних заходів.

Apple повідомляє, що не пов’язує інформацію з пристроїв із Apple ID, за яким можна ідентифікувати користувача, і не зберігає історію пересувань.

Нагадаємо, Верховна Рада України 13 квітня внесла зміни до закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», дозволивши, в тому числі, збирати про пацієнтів інформацію без їх згоди.