Apple готує нову систему шифрування даних
8 грудня 2022
8.12.2022

Вона допоможе захистити користувацьку інформацію від хакерів. Про це повідомляє Wall Street Journal.

Компанія Apple працює над новою наскрізною (end-to-end) системою шифрування даних користувачів. В першу чергу, вона стосуватиметься даних, розміщених у хмарному сховищі iCloud. Нова система отримає назву Advanced Data Protection.

Це шифрування стане копією системи Data Protection, яка уже використовується на iPhone, iPad и Mac. Раніше ця система стосувалась 14 категорій даних, а зараз їх кількість збільшилась до 23. До неї увійшли резервні копії, нотатки, фотографії, закладки Safari, команди Siri, записи з диктофону й деякі інші дані.

Її особливість – захист користувацької інформації навіть за умови зламу серверів Apple. Окрім того, в разі її реалізації, доступу до даних у системі не матимуть ні сама компанія Apple, ні правоохоронці. Причому останнім не допоможе навіть наявність ордеру. Цей нюанс нівелює всі плани по розпізнаванню небезпечного контенту, який користувачі розміщують в iCloud. Наскрізне шифрування не дозволить нікому аналізувати і спостерігати за контентом, який користувачі поміщають у iCloud.

Очікується, що Advanced Data Protection буде доступною для користувачів Apple у США наприкінці 2022 року, а для решти – у 2023 році. Наразі планується, що шифрування діятиме лише для даних користувачів, і не стосуватиметься електронної пошти, списку контактів чи календаря.

Наприкінці серпня Apple рекомендувала оновити операційну систему через знайдені вразливості.