Антимонопольний комітет України оштрафував Google на 1 млн гривень
6 квітня 2021
6.04.2021

Антимонопольний комітет України оштрафував ТОВ «Гугл» на 1 000 000 гривень за невчасне подання інформації для розслідування про блокування облікового запису підприємця у додатку «Google Мій бізнес». Таке рішення прийняла Тимчасова адміністративна колегія Комітету 2 квітня.

Про це повідомляє АМКУ.

Розмір штрафу (близько $36,000) зумовлений тим, що Google не відповідали на інформаційний запит АМКУ понад рік.

«Ненадання відповідачем інформації у визначені Комітетом строки унеможливили виконання Комітетом покладених на нього завдань, зокрема, щодо своєчасного, повного та всебічного розгляду заяви про порушення законодавства про захист економічної конкуренції», — зазначають у преслужбі Антимонопольного комітету України.

АМКУ повідомив, що Google все ж таки надав затребувану інформацію, однак вже після порушення справи проти нього. Це було враховано при визначенні розміру штрафу.

Український офіс Google повідомив ITC.ua, що наразі компанія з’ясовує деталі справи.

Як повідомлялось раніше, «ПриватБанк» може відключити безкоштовні сервери безготівкового розрахунку Apple Pay та Google Pay у разі прийняття закону про регулювання вартості еквайрингу — розрахунків за допомогою платіжних карток.

Ухвалення законопроєкту № 4364 «Про платіжні послуги» й зниження вартості еквайрингу обійдеться бюджету мінімум у 4 млрд на рік, що може призвести до високої собівартості угод. Тоді вартість обслуговування картки складатиме в середньому понад 200 гривень на рік.