Антимонопольна служба Росії оштрафувала Apple на понад $12 мільйонів
28 квітня 2021
28.04.2021

26 квітня Федеральна антимонопольна служба Росії (ФАС) оштрафувала компанію Apple на понад 12 мільйонів доларів США за зловживання домінуючим становищем на ринку розповсюдження застосунків для iOS. Заяву проти Apple подала АТ «Лабораторія Касперського».

Про це повідомляє пресслужба ФАС.

У серпні 2020 року ФАС встановила, що Apple надала конкурентні переваги власним продуктам та погіршила умови для поширення продуктів інших компаній — додатків «батьківського контролю».

Федеральна антимонопольна служба Росії видала компанії припис про усунення порушення. Згідно з ним Apple зобов’язана видалити зі своєї документації положення, яке надає їй право відхиляти в App Store додатки сторонніх розробників, навіть якщо ті повністю відповідають вимогам. Також компанія має забезпечити для розробників додатків «батьківського контролю» можливість поширення додатків в App Store без втрати важливого функціоналу.

Наразі виконання припису призупинено через оскарження у суді.

Як повідомлялося раніше, Росія припускає можливість відключення країни від платіжних систем Visa і MasterCard у межах нових санкцій через агресію проти України.