Американські сенатори готуються обмежити доступ поліції до технологій розпізнавання обличь
30 вересня 2022
30.09.2022

Новий законопроект оприлюднила група сенаторів-демократів. Він заборонить використання технологій розпізнавання обличь правоохоронними органами по всій території США.

Про це повідомляє Techcrunch .

Законопроект, який отримав назву «Закон про розпізнавання обличь» (Facial Recognition Act), зобов’яже правоохоронні органи отримувати санкціонований суддею ордер перед використанням цієї технології. Таким чином, правохоронці повинні спочатку довести суду, що їм дійсно потрібно використовувати такі інструменти, тобто що конкретна особа вчинила серйозний злочин. Відповідно, це означатиме заборону практично необмеженого використання технологій розпізнавання обличь, яка існує в сьогоднішніх правових нормах.

Законопроект також встановлює інші обмеження на те, для чого правоохоронні органи можуть використовувати розпізнавання обличь. Серед заборон – доступ до цих інструментів імміграційними органами чи поліцією під час мирних протестів. А іще – планується заборона використання збігів у розпізнаванні обличь як єдиної основи для встановлення ймовірної причини чийогось арешту.

У разі ухвалення законопроект вимагатиме від правоохоронних органів щорічного тестування та перевірки своїх систем розпізнавання облич і надання детальних звітів про те, як ці інструменти використовуються в судових процесах. Це також вимагатиме від поліцейських департаментів і відомств очистити бази даних від фотографій дітей, які згодом були звільнені без звинувачення, чи чиї звинувачення були зняті або виправдані.

Розпізнавання обличь належить до технологій, які дозволяють правоохоронним органам, федеральним агентствам і приватним і комерційним клієнтам відстежувати людей за допомогою знімків або фотографій їхніх обличь. Використання цих інструментів особливо сильно зросло в останні роки, незважаючи на побоювання, що ця технологія має недоліки, неправильно ідентифікує деяких людей і завдає шкоди громадянським свободам. Не дивлячись на це, розпізнавання все ще використовується проти протестувальників, для розслідування незначних злочинів та навіть в якості аргументів для арешту.

Деякі міста, штати та поліцейські департаменти в останні роки обмежили використання розпізнавання обличь, серед них - Сан-Франциско, місто, яке першим повністю заборонило використання розпізнавання обличь. А влада штатів Мен і Массачусетс прийняли закони, що обмежують ці інструменти.

Як повідомлялося раніше,Amazon закрив на рік доступ до технології розпізнавання облич Amazon Rekognition для поліції США.