Американські політики назвали загрозою нацбезпеки збір даних користувачів
14 вересня 2022
14.09.2022

За словами Карен Корнблух, колишньої керівниці Федеральної комісії по зв’язку (FCC), масовий збір даних американців є прямою загрозою національній безпеці. Це Корнблух заявила в рамках публічного форуму на тему «Комерційне спостереження та неналежні методи захисту даних». Про це повідомляє Techspot

Чиновниця закликала американських регуляторів прийняти більш строгі заходи щодо забезпечення конфіденційності даних для захисту і громадян, і держави. Додатково Корнблух назвала стеження та збір надмірних даних реальною загрозою національній безпеці Сполучених Штатів. Вона говорила про існування програм для агрегування даних, в тому числі – про геолокацію, стать, расу. Ці дані потім продаються брокерам даних, які їх перепродають третім сторонам або передають поліції.

За її словами, існує лазівка в поширенні користувацьких даних, оскільки величезна кількість інформації про американських громадян уже доступна в Інтернеті. Існує індустрія стеження вартістю $12 млрд, яка наживається на інформації про нинішніх або колишніх військовослужбовців. До цієї інформації відносяться як дані веб-пошуку, так і інформація про членів родини, домашні адреси та навіть GPS-координати. Все це дозволяє іноземним урядам купувати ці дані і потім використовувати їх для шпигунства, маніпулювання та атак програм-вимагачів, а також для доксингу та переслідування в реальному житті. Не варто також забувати про агрегування даних китайськими компаніями.

Колишній посол США в ОЕСР під час президентства Барака Обами, Корнблух є експерткою з комунікаційної політики та міжнародної торгівлі, а зараз працює директоркою Ініціативи цифрових інновацій та демократії в дослідницькому центрі трансатлантичного співробітництва Німецького фонду Маршалла.

За словами Корнблух, економіка, що базується на даних, і великі технологічні компанії «спрощують роботу Китаю та інших супротивників США». Як показує нещодавнє рішення Верховного суду у справі Роу проти Вейда, зрозуміло, що доступність особистих даних про вразливих людей становлять реальну і навіть фізичну небезпеку. FTC повинна суворо регулювати так звані темні шаблони та інші оманливі онлайн-практики, дозволяючи батькам видаляти дані своїх дітей та «скидати» алгоритми, тобто забороняти їм обробку даних.

Як повідомлялося раніше,поліцейські департаменти США з 2018 року використовували дані програми Fog Reveal для масового спостереження