Американські конгресмени вимагають від Цукерберга пояснити цензуру у Facebook
2 вересня 2022
2.09.2022

Конгресмени-республіканці вимагають від керівника Meta Platforms Марка Цукерберга передати у ФБР повідомлення, які змусили Facebook за декілька днів до виборів приховувати дописи про Хантера Байдена, сина президента США.

Про це повідомляє Bloomberg.

Більше 30 республіканців звернулися до Цукерберга із листом, в якому висловили занепокоєння тим, що Facebook обмежив у 2020 році розповсюдження статті New York Post про Хантера Байдена.

Минулого тижня в інтерв’ю подкастеру Джо Рогану Цукерберг розповів деталі про цю історію. Він згадав, що соцмережа обмежила доступ до статті про Хантера Байдена через попереджень ФБР про можливу дезінформацію. Стаття була опублікована у New York Post. В ній згадувалось, що електронні листи, отримані з ноутбука Хантера Байдена, свідчили про допомогу Джо Байдена у бізнесі його сина в Україні.

У статті цитуються ніби-то листи Хантера Байдена про зустріч Джо Байдена з українськими бізнесменами. Таких зустрічей у розкладі майбутнього президента не виявили. Загалом стаття викликала скептичне ставлення серед читачів та професійної спільноти, в тому числі через те, що вона базується на ексклюзивних даних, доступу до яких більше ніхто не мав. Повторна спроба Washington Post проаналізували ці листи показала, що деякі з них були справжніми, проте перевірити дані загалом не вдалося.

Facebook, а потім і Twitter обмежили поширення цього матеріалу на своїх платформах. Проте після того, як компанії звинуватили у цензурі, вони зняли будь-які обмеження щодо цих текстів.

У своєму листі до Цукерберга республіканці вимагають надати їм усі документи з 1 жовтня 2020 року про взаємодію між будь-якими співробітниками Facebook і ФБР, які стосуються цієї історії. Крім того, вони хочуть отримати будь-яку подібну документацію про контакти Facebook з президентською кампанією Байдена або Національним комітетом Демократичної партії.

Як повідомлялось раніше, у Facebook почала працювати наглядова рада, яка розглядає найбільш суперечливі питання, що стосуються контенту в цій соцмережі.