Amazon заплатить штраф за продаж товарів у анексованому Криму
9 липня 2020
9.07.2020

Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США оштрафувало компанію Amazon через порушення санкцій США щодо анексованого Криму, Ірану та Сирії і відповідно продаж товарів там. Найбільший у світі інтернет-ритейлер погодився заплатити $134,523 тисяч штрафу за це порушення, йдеться у заяві Мінфіну США.

У Amazon вважають, що порушення відбулося через некоректну роботу системи перевірки, де саме знаходяться люди, які розміщують товари.

У Мінфіні США повідомили, що люди в анексованому Криму, Ірані та Сирії розміщували замовлення на веб-сайтах Amazon з 15 листопада 2011 року (приблизно) до орієнтовно 18 жовтня 2018 року, а ритейлер приймав замовлення та обслуговував клієнтів, які самі були у санкційних списках OFAC.

Загальна сума транзакцій на Amazon склала $269 тисяч.

Інтернет-ритейлер заплатить відносно невелику суму штрафу. Компанії загрожував штарф у понад мільйон доларів, але потім Мінфін переглянув цю суму, оскільки Amazon повідомив про порушення добровільно, співпрацював під час розслідування та погодився посилити контроль за дотриманням санкцій.

Раніше Amazon закрив на рік доступ до технології розпізнавання облич Amazon Rekognition для поліції США. Про річний мораторій компанія повідомила у своєму блозі.