Amazon забороняє на рік поліції США користуватися своєю технологією розпізнавання облич
14 червня 2020
14.06.2020

Amazon закрив на рік доступ до технології розпізнавання облич Amazon Rekognition для поліції США. Про річний мораторій компанія повідомила у своєму блозі.

Amazon хоче посилення правил використання подібних технологій і сподівається, що Конгрес США протягом року зможе розробити нові норми контролю.

“Ми сподіваємось, що цей однорічний мораторій може дати Конгресу достатньо часу для впровадження відповідних правил, і ми готові допомогти, якщо цього вимагатиме”,— йдеться у заяві компанії.

Amazon не заборонятиме використовувати технологію розпізнавання облич організаціям, які допомагають жертвам торгівлі людьми та займаються пошуком зниклих безвісти.

Однорічний мораторій Amazon розпочався після заяв правозахисників, що подібні інструменти можуть бути расово упередженими.

Технологію розпізнавання облич вже деякий час критикують. Дослідження показують, що алгоритми скоріше помилково ідентифікують обличчя чорношкірих та інших меншин, аніж білих людей.

Раніше Американська спілка захисту громадянських свобод заявила, що будь-яке використання такої технології на кадрах з поліцейських камер потрібно заборонити, а також скоротити федеральне фінансування для місцевих правоохоронних органів, які не обмежували використання технології.