Алгоритми YouTube не реагують на відсутність інтересу користувачів до певних тем
20 вересня 2022
20.09.2022

Дослідження, проведене компанією Mozilla, показало, що навіть коли користувачі демонструють YouTube відсутність інтересу до певних тем, вони все одно отримують рекомендації щодо відповідних відео.

Про це повідомляє The Verge .

Дослідники з Mozilla проаналізували поведінку більше 20 тисяч юзерів відеохостингу YouTube. Їх експеримент виявив, що алгоритми YouTube практично не реагують на ситуації, коли користувачі демонструють незгоду із рекомендованими відео за допомогою кнопок «Не подобається», «Не цікавить», «припинити рекомендувати канал» чи навіть «видалити з історії переглядів». Після використання юзерами цих кнопок, YouTube все одно показуватиме користувачам схожий контент. В кращому випадку відеохостинг прибирає біля половини відео пов’язаної тематики.

Для проведення дослідження його учасники використовували розширення браузера RegretsReporter. З його допомогою вони змогли відфільтрувати рекомендації та приховати нецікаві відео.

Експеримент показав, що натиснення на кнопку «Не подобається» лише у 12% випадків впливало на рекомендацію відео. Кнопка «Не цікавить» впливала на це у 11% випадків, а кнопка «Не рекомендувати відео з цього каналу» — в 43%.

Коментуючи експеримент, представники YouTube пояснили, що відеохостинг намагається не блокувати контент за певною темою:«Важливо те, що наші елементи керування не відфільтровують цілі теми чи точки зору, оскільки це може мати негативні наслідки для глядачів, наприклад створення ехокамер», - пояснила прес-секретарка YouTube Олена Ернандес.

Натомість дослідниця з Mozilla Бекка Рікс підкреслює непрозорість алгоритмів соціальних та рекомендаційних сервісів: «Платформа має можливість налаштовувати, який із цих сигналів має найбільшу вагу в її алгоритмі, але наше дослідження показує, що відгук користувачів не завжди є найважливішим».

Як повідомлялося раніше, міжнародні фактчекерські організації назвали YouTube одним із головних засобів поширення дезінформації