Албанія розірвала дипломатичні стосунки з Іраном через кібератаку
8 вересня 2022
8.09.2022

Причиною цього рішення, доповненого висилкою співробітників посольств, стала масштабна кібератака, яка відбулась два місяці тому. Атаку було здійснено на урядові сайти Албанії.

Про це повідомляє Reuters

Це рішення країни стало першим відомим випадком розірвання дипломатичних стосунків через кібератаку. Албанія звинуватила в атаці хакерів, пов’язаних з Тегераном.

Прем'єр-міністр Албанії Еді Рама заявив, що розрив дипломатичних стосунків з Ісламською Республікою Іран – це пропорційна реакція на таку серйозну подію, як кібератаку, яка «загрожувала паралізувати державні служби, знищити цифрові системи та зламати державні реєстри, знищити урядовий електронний зв’язок внутрішньої мережі та викликати хаос і незахищеність у країні».

США підтвердили зв’язок хакерів, які провели атаку 15 липня, з Іраном. Такого висновку експерти дійшли після тривалого розслідування.

Американська фірма Mandiant, що займається кібербезпекою, звернула увагу на хакерську активність пов’язаних з офіційним Іраном кіберзловмисників. На додачу, це хакерське угрупування використовувало шкідливе програмне забезпечення для видалення даних проти іранських дисидентів.

Віце-президент із розвідки Mandiant Джон Хултквіст сказав, що«це, мабуть, найсильніша реакція громадськості на кібератаку, яку ми коли-небудь бачили. Хоча ми бачили безліч інших дипломатичних наслідків на такі дії у минулому, вони мали не було настільки жорстокими, як це рішення уряду Албанії».

Як повідомлялося раніше, в середині серпня рекордної кібератаки зазнала Естонія